Morgan Stanley MS Zyski za IV kw. 2022 r

Ekran pokazuje informacje handlowe dla Morgan Stanley na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w dniu 19 stycznia 2022 r.

Brendana McDermidta | agencji Reutera

Morgana Stanleya zgłoszone Zyski za IV kw We wtorek Wall Street pokonało oczekiwania, wzmocnione rekordowymi zyskami z zarządzania aktywami bankowymi.

Akcje spółki wzrosły o ponad 1% w obrocie przedsesyjnym po wynikach.

Oto, co zrobił bank:

  • Zarobki: 1,31 USD na akcję, skorygowane
  • Przychody: 12,75 mld USD w porównaniu do 12,64 mld USD, według Refinitiv

W czwartym kwartale zysk netto Morgan Stanley spadł do 2,11 mld USD, czyli 1,26 USD, z 3,59 mld USD, czyli 2,01 USD na akcję rok wcześniej. Po korektach Morgan Stanley powiedział, że zarobił 1,31 USD na akcję.

Dział zarządzania majątkiem firmy odnotował w ostatnim kwartale dochód netto w wysokości 6,63 miliarda dolarów, czyli o 6% więcej niż rok temu. Spowodowało to wyższe stopy procentowe i wzrost wyniku odsetkowego netto ze wzrostu kredytów bankowych, podał bank.

„Odnotowaliśmy solidne wyniki czwartego kwartału w trudnym otoczeniu rynkowym” — powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny James Gorman. „Ogólnie rzecz biorąc, rok 2022 był mocnym rokiem dla firmy, ponieważ nasza jasna strategia i spójny model biznesowy pozwoliły nam osiągnąć 16% ROTCE pomimo trudnej sytuacji makroekonomicznej”.

Bankowość inwestycyjna firmy odnotowała poważne spowolnienie w związku ze spadkiem liczby IPO oraz emisji instrumentów dłużnych i kapitałowych. Przychody banku inwestycyjnego wyniosły 1,25 miliarda dolarów w czwartym kwartale, o 49% mniej niż rok temu. Bank przypisał spadek znaczącemu spadkowi globalnych wolumenów gwarantowania emisji akcji oraz mniejszej liczbie sfinalizowanych transakcji M&A.

Zarządzanie inwestycjami Morgan Stanley odnotowało przychody w wysokości 1,46 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 15% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Aktywa zarządzane przez bank skurczyły się do 1,30 bln USD z 1,57 bln USD w zeszłym roku.

READ  Amazon wypuszcza „Lord of the Rings: The Rings of Power”, ale fani narzekają, że jako pierwszy zadziałał odcinek 2

W ostatnim okresie bank odłożył 85 milionów dolarów na straty kredytowe, w porównaniu z zaledwie 5 milionami dolarów w tym samym kwartale rok temu.

Firma z siedzibą w Nowym Jorku W grudniu zwolniła około 2% siły roboczej. Dotknęło to około 1600 z 81 567 pracowników firmy i dotknęło każdego zakątka globalnego banku inwestycyjnego.

Akcje Morgan Stanley wzrosły od początku roku o prawie 8%, po spadku o 13% w zeszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.