Minister Pilkin podał datę i wysokość płacy minimalnej

Minister pracy i ubezpieczeń społecznych Vedat Pilkin złożył oświadczenie w transmisji na żywo, w której uczestniczył wczoraj wieczorem, w sprawie spodziewanej podwyżki płacy minimalnej w lipcu.

„Płaca minimalna zostanie ponownie oszacowana w lipcu. Przy obliczaniu płacy minimalnej bierzemy pod uwagę pewne parametry” – powiedział Pilkin i użył następujących stwierdzeń dotyczących możliwych podwyżek:

„Płaca minimalna jest wolna od podatku od 1,5 roku. W lipcu zorganizujemy go tak, aby zachować jego prawdziwą siłę nabywczą. W styczniu zawarliśmy układ, dzięki któremu w historii Republiki osiągnęliśmy ponad 455 dolarów w dolarach. To samo zrobimy w lipcu. Będzie to około 500 dolarów. Nasza praca jest gotowa.

Na dzień dzisiejszy 500 dolarów to w przybliżeniu równowartość 10 tysięcy TL, ale w najbliższej przyszłości spodziewany jest wzrost kursu wymiany. Płaca minimalna netto w wysokości 8 tysięcy 506 TL odpowiada na dzień dzisiejszy około 425 dolarów.

Wskazując, że Komisja ds. Płacy Minimalnej jest komisją reprezentującą pracodawców, związki zawodowe i społeczeństwo oraz że komisja podejmuje decyzje, Bilkin powiedział: „Oceniamy wyniki komisji. Teraz moja interpretacja liczb od teraz może nie być moralnie poprawna. powiem tak; Fakt, że Turcja utrzymuje płacę minimalną w wysokości 500 dolarów siły nabywczej, odbija się nie tylko na osobach zarabiających minimalną stawkę, ale także na innych pracownikach.

„Płaca minimalna ma również wpływ na ustalanie płac na szczycie” – dodał Pilkin – „a szczyt niewiele rośnie. Jest to wynikiem anomalii na szczycie.

READ  Duża inwestycja firmy ASELSAN w strefie trzęsień ziemi Malatya

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *