Mecze pucharowe College Football Playoff 2022: Georgia, Michigan, TCU, Ohio State wypełniają pole czterech drużyn

Po zdobyciu pierwszego mistrzostwa SEC w 2017 roku w sobotnią noc, obrońca tytułu mistrza kraju Georgia Bulldogs pozostał na szczycie pierwszego miejsca w College Football Playoff, które zostało ustalone w niedzielę przez komisję selekcyjną CFP. Georgia, po raz pierwszy w historii programu 13-0, przewodzi czteroosobowej drużynie, która obroni tytuł mistrza kraju i zostanie pierwszym mistrzem ery WPR.

Z bilansem 13-0 po raz pierwszy w tym sezonie jako jedyny niepokonany program Power Five, Michigan powraca do play-off drugi rok z rzędu jako rozstawiony numer 2 po imponującym zwycięstwie nad Ohio State w zeszłym tygodniu i zwycięstwie. Mecz o mistrzostwo Wielkiej Dziesiątki nad Purdue.

W tym sezonie rozbił imprezę TCU (12-1), który przegrał w meczu o mistrzostwo Wielkiej 12, ale dzięki swojej niesamowitej grze i 12 zwycięstwom z rzędu zdobył rozstawienie nr 3. Horned Frogs to dopiero druga drużyna z Wielkiej 12, która awansowała do playoffów w dziewięcioletniej historii formatu postseason, i pierwsza drużyna z Wielkiej 12, która zrobiła to bez zdobycia korony ligi. Są także pierwszą drużyną, która awansowała do playoffów po rozpoczęciu sezonu bez rankingu w AP Top 25.

Ohio State (11-1) wraca do playoffów, mimo że weekend w mistrzostwach konferencji rozegrał u siebie. Buckeyes po starcie 11-0 z ich samotną porażką, która miała miejsce dwa tygodnie temu z Wolverines na 1. Wejście 4. To sprawia, że ​​​​Wielka Dziesiątka jest dopiero drugą konferencją, w której dwóch członków znajduje się na tym samym polu play-off; SEC zrobił to już dwukrotnie. (Notre Dame dołączył do Clemsona w play-offach 2020-21 po rozegraniu harmonogramu ACC w czasie pandemii COVID-19, ale nie jest stałym członkiem ligi.)

Dwie drużyny SEC, Alabama (10-2) i Tennessee (10-2), zajmują odpowiednio piąte i szóste miejsce poza polem czterech drużyn.

Georgia z numerem 1 zmierzy się z numerem 4 w stanie Ohio w półfinale Beach Bowl 31 grudnia w Atlancie. Nie. 2 Michigan i nr 3 TCU spotkają się w Fiesta Bowl w Nowy Rok. Odbył się w Glendale w Arizonie. Mistrzostwa narodowe CFP 2022 odbędą się w poniedziałek, 9 stycznia na stadionie SOFI w Inglewood w Kalifornii.

READ  Wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich 28 maja: udział w głosach Erdoğana i Kilidaroslu

9 stycznia

Mistrzostwa Narodowe
Inglewood, Kalifornia

Tytułowa gra Zwycięzcy półfinałów

31 grudnia

Miska brzoskwini
Atlanta

półfinał

(1) Gruzja przeciw (4) stan Ohio

31 grudnia

Miska Fiesty
Glendale, Arizona.

półfinał

(2) Michigan przeciw (3) TCU

Georgia występuje po raz drugi z rzędu w fazie play-off i trzecia w klasyfikacji generalnej. Dwukrotnie awansował z półfinału do mistrzostw kraju i ma bilans 1:1 w tych meczach.

Michigan podobnie występuje po raz drugi z rzędu w fazie playoff i będzie mieć nadzieję na inny wynik tym razem, jeśli ponownie spotka się z UGA. Wolverines nie zdobyli mistrzostwa kraju od 1997 roku, sezon przed utworzeniem BCS, co oznacza, że ​​UM nie wygrał meczu o tytuł mistrza kraju.

Debiutując w fazie play-off, TCU walczy o pierwsze mistrzostwo kraju od 1938 roku. Trener Horned Frogs, Sonny Dykes, jest dopiero trzecią osobą, która poprowadziła drużynę do CFP w pierwszym roku (Lincoln Riley Oklahoma, stan Ohio z Ryanem Dayem), jest jedynym. Stażysta, który nie awansował z poprzedniego stanowiska stażysty. TCU jest 14. drużyną, która gra w CFP.

Ohio State to najbardziej doświadczony program w tej dziedzinie, występując po raz piąty w play-offach i trzeci w ciągu ostatnich czterech sezonów. Buckeyes wygrali inauguracyjne mistrzostwa narodowe CFP po kampanii w 2014 roku, ale w grach CFP osiągnęli zaledwie 1-3.

Georgia ma 1: 0 przeciwko Ohio State w swoim jedynym spotkaniu, które miało miejsce w 1993 roku w Citrus Bowl (21-14), podczas gdy TCU i Michigan nigdy nie spotkały się na boisku.

Pole play-off może być ustawione, ale ten postseason nie będzie jedynym. CBS Sports” Prognozy miski jak i w całym Harmonogram pucharów 2022-23.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *