Matt Ishbia finalizuje zakup Suns za 4 miliardy dolarów

Miliarder, pożyczkodawca hipoteczny, Matt Ishbia, finalizuje zakup Phoenix Suns i WNBA Rtęć Za rekordową cenę 4 miliardów dolarów, poinformował we wtorek ESPN.

Transakcja, która ma zostać ogłoszona we wtorek, kończy burzliwą kadencję właściciela Roberta Sarvera.

Ishbia jest dobrze znany i szanowany w biurze ligi, w tym w komisarzu Adamie Silverze, i rozwinął relacje z kilkoma właścicielami NBA. Będzie musiał przejść kontrolę przeszłości i zgodę rady gubernatorów, ale oczekuje się, że będzie to formalność, podają źródła.

Justin Ishbia, współzałożyciel Shore Capital, dokona znaczącej inwestycji i będzie pełnił funkcję zastępcy gubernatora, poinformowały źródła ESPN. Jest bratem Matta Ishbii.

Rekordowa sprzedaż The Suns oznacza nowy dzień w rosnących rankingach drużyn NBA. Joe Tsai kupił Brooklyn Nets w 2019 roku za rekordowe w NBA 2,35 miliarda dolarów. Przed tą sprzedażą Tillman Fertitta kupił Houston Rockets za 2,2 miliarda dolarów w 2017 roku, a Steve Palmer kupił LA Clippers za 2 miliardy dolarów w 2014 roku.

Lakers sprzedali pakiet mniejszościowy za wyższą wycenę niż 4 miliardy dolarów Suns, osiągając wycenę 5 miliardów dolarów.

Ishbia, prezes i dyrektor generalny United Wholesale Mortgage z siedzibą w Michigan, ścigał drużyny NBA i NFL w ostatnich latach, zanim ostatecznie podpisał umowę na posiadanie Suns. Ishbia był walk-on dla stanu Michigan i częścią narodowej drużyny mistrzowskiej Spartan w 2000 roku. Był blisko z trenerem Hall of Fame, Tomem Izzo, a wcześniej przekazał 32 miliony dolarów na program koszykówki.

Sprzedaż zakończyłaby kadencję Sarvera w Suns, która sięga 2004 roku, kiedy prowadził zespół, który kupił zespół od Jerry’ego Colangelo za 401 milionów dolarów.

Sarver ogłosił 21 września, że ​​sprzeda Suns i Mercury w połowie września, po tym, jak NBA ogłosiła swoje ustalenia z 10-miesięcznego dochodzenia w sprawie jego zachowania jako większościowego właściciela Suns.

READ  I-80 zamyka się w Sierra, śnieg uderza na małej wysokości

W listopadzie 2021 roku NBA zleciła dochodzenie prowadzone przez nowojorską firmę prawniczą Wachtell Lipton po historii ESPN szczegółowo opisującej zarzuty rasizmu i mizoginii w ciągu 17 lat bycia właścicielem serwera.

W ramach kary ligi, ogłoszonej 13 września, Sarver został ukarany grzywną w wysokości 10 milionów dolarów i zawieszony na rok, chociaż rosnące oburzenie skłoniło go do szybkiej sprzedaży Suns i Mercury.

Serwer wybrał bank inwestycyjny Moelis & Company do nadzorowania sprzedaży, a urzędnicy banku inwestycyjnego, którzy zarządzali sprzedażą profesjonalnych franczyz sportowych, powiedzieli ESPN, że spodziewają się, że ostateczna cena transakcji ustanowi rekord.

We wrześniu wiceprezes Suns i dyrektor finansowy Jim Pittman powiedział personelowi zespołu, że pełna sprzedaż zespołu może zająć od sześciu do dziewięciu miesięcy, rozciągając się na sezon 2022-23, według źródeł zespołu.

Ale w ostatnich tygodniach pracownicy zespołu powiedzieli ESPN, że grupy potencjalnych oferentów zwiedzają obiekty zespołu. Sarver jest właścicielem jednej trzeciej franczyzy, ale jako partner zarządzający zespołu ma uprawnienia do całkowitej sprzedaży zespołu, poinformowały źródła ESPN.

Przyczynił się do tego raportu Baxter Holmes z ESPN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.