Hawks zajmują pierwsze miejsce w fazie play-in NBA, zajmując miejsce z numerem 7 na Wschodzie

Associated Press3 minuty czytania

Okongwu wraca do domu, by wziąć udział w wielkim zaułku dla Hawks

Onyeka Okongwu szybuje przez farbę i rzuca ogromną alejką, aby zwiększyć przewagę Hawks.

Miami — Trae Young zdobył 25 punktów, Clint Capela zebrał 21 zbiórek, a Atlanta Hawks pokonali Miami Heat 116:105 we wtorkowym meczu barażowym i zajęli siódme miejsce w barażach Konferencji Wschodniej.

Dejounte Murray dodał 18 punktów dla Hawks, którzy pomścili porażkę z Miami w pięciu meczach rundy 1 z poprzedniego sezonu i wygrali mecz pierwszej rundy East z Bostonem, który rozpocznie się w sobotę.

Kyle Lowry zdobył 33 punkty – jego najlepszy mecz w swoich dwóch sezonach w Miami – a Heat zmierzy się w piątek z Toronto lub Chicago, aby zadecydować o miejscu w rundzie 1 przeciwko nr 8 i najlepiej rozstawionemu Milwaukee. Raptors i Bulls grają w środę; Zwycięzca piątkowego meczu otwiera serię przeciwko Bucs w niedzielę.

Tyler Hero zdobył 26 punktów dla Miami, a Jimmy Butler zakończył mecz z 21.

Dla Hawks czterech rezerwowych – Satik Bey, Bogdan Bogdanovic, Onyeka Okongwu i Jalen Johnson —- razem zdobyli 53 punkty.

Hawks poprawili się do 3-0 wszechczasów w grach turniejowych play-in; To najlepszy wynik w lidze, gdy Nowy Orlean gra z Oklahoma City w środę wieczorem.

Rozwiązali to w całej rozciągłości. Atlanta pokonała Miami 63-39, w tym przewagę w klasie ofensywnej 22-6 i przewagę 26-6 w punktach drugiej szansy.

Hawks wykorzystali dwie przerwy na żądanie w pierwszej 3:53 trzeciej kwarty, kiedy 24-punktowa przewaga z 2:37 do końca pierwszej połowy – przewaga 63-39 Atlanty – zmieniła się w Whittle i szybko.

Po pierwszej połowie Miami przegrywało 15, a trzecią kwartę otworzyło 16:6. Wszystko to złożyło się na bieg 27-8 w ciągu 7 minut, aby uzyskać Heat w granicach 71-66.

Ale Hawks mieli wtedy odpowiedź, a Heat uciekali za każdym razem. Atlanta przesunęła prowadzenie z powrotem do 13, przechodząc do czwartej, a Miami w ciągu sześciu w połowie ostatniej kwarty, Hawks trafili pięć prostych, aby odzyskać dwucyfrową przewagę.

READ  Ryzyko pożaru wzrasta, gdy pożary McKinney rozprzestrzeniają się w północnej Kalifornii