Georgia Senate Race: Herschel Walker i Raphael Warnock ścierają się w RunoffCNN

Senat Gruzji Pływ Zdobądź ponad 60% głosów w konkursie Kształtuje równowagę sił W przyszłym roku w kontrolowanym przez Demokratów Senacie.

Demokratyczny Senat. Raphael Warnock i republikanin Herschel Walker idą łeb w łeb, obaj z 50% głosów na godzinę 21:00.

Wyścig kończy trudny cykl śródokresowy dla Republikanów – zdobyli większość w Izbie Reprezentantów, ale ich nadzieje na supremację na Kapitolu zostały zniweczone przez niespokojne nominacje niektórych wspieranych przez Donalda Trumpa kandydatów do Senatu.

Gdy Trump namawiał Walkera do ucieczki, tak samo było z biegiem Ostateczny sprawdzian wpływów byłego prezydenta Przystępuje do trzeciej oferty w Białym Domu. Po tym, jak prezydent Joe Biden ledwo wygrał stan w 2020 r., w połączeniu z dwoma zwycięstwami w drugiej turze Senatu, które dały mu Demokratyczny Senat w 2021 r., wtorkowy wyścig może przejść długą drogę w kierunku odpowiedzi, czy Gruzja jest teraz zdecydowanie fioletowym stanem.

Demokratyczna kontrola nad Senatem w przyszłym roku została już rozstrzygnięta przez zacięte wyścigi w stanach takich jak Nevada, gdzie Demokratyczny Senat. Catherine Cortez Masto utrzymała się na swoim miejscu pomimo interwencji gospodarczych, a demokrata John Fetterman powstrzymał GOP w Pensylwanii. .

Ale wtorkowe wybory zadecydują, czy Demokraci zdobędą znaczący wpływ na Kapitol. Senat był podzielony równo 50-50, a wiceprezydent Kamala Harris oddała decydujący głos. Dało to umiarkowanym, takim jak Joe Manchin z Zachodniej Wirginii i Kirsten Sinema z Arizony, zbyt dużą władzę. Jeśli Warnock wygra pełną sześcioletnią kadencję, Demokraci uzyskaliby większość 51-49 To pozwoliłoby mu zrezygnować z obecnej umowy o podziale władzy z Republikanami, jednocześnie ułatwiając Bidenowi awansowanie swoich kandydatów.

Chociaż Warnock otrzymał więcej głosów niż Walker w wyborach powszechnych w zeszłym miesiącu, nie uzyskał większości potrzebnej do wygrania. Według danych firmy AdImpact zajmującej się śledzeniem reklam, Demokraci wydali ponad dwukrotnie więcej niż Republikanie, co stanowi ponad 80 milionów dolarów wydatków na reklamę.

Warnock prowadził A Krótki przewód na Walker w ankiecie CNN opublikowanej w zeszłym tygodniu. Walker miał negatywną pozytywną ocenę, ponieważ wyborcy kwestionowali jego uczciwość po serii skandali. Zaprzeczył doniesieniom, że wywierał presję na kobiety lub zachęcał je do aborcji, mimo że wcześniej opowiadał się za zakazem tej praktyki bez wyjątków na ścieżce kampanii. Ubiegając się o fotel w Georgii, w tym roku dostaje tylko ulgę podatkową za swoje główne miejsce zamieszkania w swoim domu w Dallas w Teksasie, donosi KFile z CNN.

W zeszłym tygodniu stan pobił jednodniowe rekordy wczesnego głosowania, ale okres wczesnego głosowania został znacznie skrócony od 2021 r. Całkowita liczba wyborców spadła z około 3,1 miliona w zeszłym roku do około 1,87 miliona w 2022 roku. Demokraci są nieco optymistyczni, ponieważ In Czarni wyborcy – który mocno poparł Warnocka w ankiecie CNN. Według biura Sekretarza Stanu Gruzji, w przedterminowym głosowaniu otrzymali blisko 32% głosów.

Walker liczy jednak na dużą frekwencję wśród wyborców GOP, którzy chcą licznie głosować w dniu wyborów.

„Chodzi o frekwencję” – powiedział Walker w poniedziałek, wzywając wyborców do „zalewu sondaży”.

„Teraz musimy wejść do gry. Nie możemy dłużej siedzieć z boku” – powiedział.

Ale Trump – który podobnie jak Biden omijał stan Peach podczas drugiej tury – skomplikował w tym roku losy Partii Republikańskiej w całym kraju, ponieważ wyborcy w stanach wahadłowych odrzucili wielu jego kandydatów do reelekcji.

Jednymi z najwcześniejszych oznak w Gruzji dwa lata temu były jego wysiłki mające na celu zakwestionowanie kart do głosowania korespondencyjnego i liczenia głosów, które zostały częściowo obwinione za straty Partii Republikańskiej w 2021 r. w podwójnych turach, które dały Demokratom kontrolę nad Senatem.

W tym roku próby odwetu byłego prezydenta na gubernatorze Partii Republikańskiej Brianie Kempie – który odrzucił żądania Trumpa dotyczące unieważnienia wyborów w 2020 r. – zostały zdecydowanie odrzucone przez prawyborów. Kemp pokonał Demokratycznego pretendenta Staceya Abramsa w zeszłym miesiącu, zdobywając około 200 000 głosów więcej niż Walker.

Podczas gdy Kemp i Walker rozmawiali kilka razy podczas kampanii publicznej, obaj przeważnie zachowywali dystans od siebie na szlaku. Wszystko zmieniło się w biegu. Kemp wziął udział w wiecu z Walkerem i pojawił się w jego reklamie. Organizował prywatne zbiórki pieniędzy i pożyczał pieniądze super PAC powiązanemu z Mitchem McConnellem, spędził miesiące na opracowywaniu narzędzia ankietowego, z których wszystkie mogą okazać się kluczowe dla Walkera.

Ale porucznik gubernator Georgii Jeff Duncan, który odrzucił dziwaczne żądania Trumpa po wyborach w 2020 r., powiedział CNN w poniedziałek, że poparcie Trumpa było jedynym powodem, dla którego Walker został nominowanym przez Partię Republikańską, ale teraz były prezydent jest „prawdopodobnie największym bólem głowy Herschela Walkera”.

Duncan zasugerował, że wtorkowe wybory mogą być rodzajem ostatecznego rozliczenia dla Trumpa – takiego, które może skłonić Republikanów do zajęcia bardziej stanowczego stanowiska przeciwko jego ingerencji w przyszłe wybory, nawet jeśli były prezydent chce ponownie stać się chorążym partii. Niedawno ogłosił swoją kandydaturę na odzyskanie Białego Domu.

„My, Republikanie, próbujemy przerwać to błędne koło uzależnienia od Donalda Trumpa” – powiedział Duncan w programie „AC360” CNN.

„To powinien być jeden z największych i najłatwiejszych układów, jakie zrobiliśmy przez lata, dziesięciolecia. Ale niestety wybraliśmy niewłaściwych kandydatów w całym kraju.

Po porażkach w kluczowych stanach, takich jak Arizona i Pensylwania, Republikanie planują bardziej agresywny nacisk, by wesprzeć kandydatów w prawyborach, których uważają za bardziej możliwych do wyboru. Montana Sen., przyszły przewodniczący Narodowej Republikańskiej Komisji Senatorskiej. Steve Daines powiedział CNN: „Chcecie zobaczyć kandydatów, którzy mogą wygrać wybory parlamentarne, i będziemy nadal nad tym pracować”.

Mimo to Trump ważył się w imieniu Walkera na teleradzie w poniedziałek, mówiąc zwolennikom, że jeśli jego kandydat wygra, „Republikanie mogą trochę utrudnić życie (liderowi większości w Senacie) Chuckowi Schumerowi i możemy zahamować każdą skrajność”. Sędzia lewicy”.

„Głos na Raphaela Warnocka to głos oddający Chuckowi Schumerowi i skrajnie lewicowym Demokratom pełną kontrolę nad Senatem USA. Nie możemy na to pozwolić” – dodał.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe aktualizacje.

READ  CBO: Umorzenie pożyczek studenckich w Biden będzie kosztować 400 miliardów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *