Fenerbahçe Beko był bezradny w meczu z Crveną Zvezdą

Fenerbahce przegrał u siebie 85:76 z Serbską Czerwoną Gwiazdą w 18. tygodniu Euroligi.

Benerpahe Beko szybko rozpoczął rywalizację punktami Motleya na boisku. Zespół Red Star grał jednak skutecznie spoza linii trzech punktów i pierwsze pięć minut zakończył z prowadzeniem 13:11. W drugiej połowie pierwszej kwarty żółto-granatowa drużyna dobrze radziła sobie w obronie, pozwalając przeciwnikom zaledwie 5 punktów i kończąc kwartę wynikiem 26:18.

W drugiej kwarcie Fenerbahçe powiększyło różnicę do 10 punktów (28-18) dzięki punktom Beko Mater. Jednak przez pięć minut nie byli w stanie zdobyć gola z powodu niemożności oceny prostych strzałów w ataku i rosnącej energii Czerwonej Gwiazdy w obronie.

W tym okresie Czerwona Gwiazda skutecznie atakowała szybkimi atakami i już w 19. minucie zmniejszyła różnicę do 2 punktów (33-31). Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 35:34.

Benerbahce rozpoczął trzecią kwartę trzema punktami od Peko, Piberovic i Wilbekin i już w 24. minucie podwyższył wynik na 46-38. Punkty Davisa natychmiast powiększyły przewagę do dwucyfrowej wartości (48-38). Jednak z powodu problemów w obronie w ostatniej kwarcie, przed ostatnią kwartą Crvena Zvezda zremisowała z wynikiem 57-57.

W ostatniej kwarcie „Czerwona Gwiazda” zdobyła kolejne bramki i w 33. minucie zremisowała 66:60. Dzięki trójce Nedovicha drużyna Red Star po raz pierwszy w meczu objęła 8-punktowe prowadzenie (61-69), a przez ostatnie 5 minut prowadziła 71-63. Pomimo wysiłków Fenerbahçe Beko, na 1 minutę i 57 sekund przed końcem Crvena Zvezda powiększyła dwucyfrowe prowadzenie (67-78). Czerwona Gwiazda wygrała 85:76.

Mecz z trybun oglądał także prezes klubu Fenerbahçe Ali Koc.

• Trzeci okres: 57-57
  • Ludzie z pięcioma wadami: 37,21 Motley (Fenerbahce Beko), 37,56 LASIK (Czerwona Gwiazda)
READ  Kim jest 98. mistrz wyścigu Ghazi, Jackie Akin Sosan, ile ma lat i skąd pochodzi?