Dyrektor WHO twierdzi, że wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w Chinach nie wynika ze zniesienia ograniczeń

  • Według WHO chińskie środki ograniczające nie powstrzymały COVID-19
  • Kraje powinny prosić o odpowiednie szczepienia odpowiednich osób
  • Otwarte kanały między Chinami a WHO – Ryan

GENEWA, 14 grudnia (Reuters) – Infekcje COVID-19 w Chinach eksplodowały przed decyzją rządu o rezygnacji ze ścisłej polityki „zero-Covid”, powiedział w środę dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia, nagły zwrot. W przypadkach.

Komentarz dyrektora WHO ds. sytuacji kryzysowych, Mike’a Ryana, pojawił się, gdy ostrzegał przed koniecznością zwiększenia liczby szczepień w gospodarce nr 2 na świecie.

Przemawiając na odprawie z mediami, powiedział, że wirus rozprzestrzenia się „poważnie” w kraju na długo przed zniesieniem ograniczeń.

„Istnieje narracja, że ​​Chiny zniosły w tym momencie ograniczenia i nagle choroba wymknęła się spod kontroli” – powiedział.

„Uważam, że choroba rozprzestrzeniła się agresywnie, ponieważ środki kontroli same w sobie nie powstrzymały choroby. I uważam, że nie jest to najlepsza opcja dla Chin ze strategicznego punktu widzenia”.

Pekin zaczął odchodzić od swojej charakterystycznej polityki „zero-Covid” w tym miesiącu po protestach przeciwko szkodliwym gospodarczo sankcjom nałożonym przez prezydenta Xi Jinpinga.

Nagłe złagodzenie ograniczeń spowodowało długie kolejki przed klinikami grypy, co jest niepokojącym sygnałem, że narasta fala infekcji, chociaż oficjalna liczba nowych przypadków spadła ostatnio, ponieważ władze złagodziły testy.

W swoim najnowszym raporcie dotyczącym COVID za tydzień do 27 listopada WHO stwierdziła, że ​​Chiny zwiększyły liczbę hospitalizacji przez cztery kolejne tygodnie.

„Więc nadal istnieje wyzwanie dla Chin i innych krajów: ludzie, którzy muszą zostać zaszczepieni, wystarczająca liczba szczepionek, odpowiednie szczepionki i odpowiednia liczba dawek oraz kiedy ci ludzie otrzymali ostatnie szczepionki” – powiedział Ryan. .

Zachodnie szczepienia

Radość Chin ze zmian w polityce, które pozwoliły ludziom żyć z wirusem, szybko zniknęła w obliczu rosnących obaw związanych z rosnącymi infekcjami, ponieważ populacja nie ma „odporności stadnej”, a wskaźniki szczepień wśród osób starszych są niskie.

READ  Disney osiągnął porozumienie z Third Point, aby dodać byłego dyrektora Meta do swojego zarządu

Starszy epidemiolog WHO, Maria Van Gerkov, powiedziała, że ​​agencja ONZ udziela Chinom porad technicznych i że istnieją otwarte kanały.

Jedną z pierwszych ogłoszonych dużych transakcji dla zachodniego producenta leków na dostawy do Chin leków na COVID jest China Meheco Group Co Ltd. (600056.SS) W środę powiedział, że importuje i dystrybuuje firmę Pfizer (PFE.N) Doustne leczenie covid-19 paxlovit.

Wcześniej na konferencji szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że jest „optymistą”, że pandemia, która zabiła ponad 6,6 miliona ludzi odkąd pojawiła się w Wuhan w Chinach trzy lata temu, nie będzie już uważana za globalny stan wyjątkowy dla niektórych nadszedł czas. rok.

Raport Emmy Farge w Genewie; Napisane przez Josephine Mason w Londynie; Montaż przez Alison Williams, Raissa Kasolowski, Alexandra Hudson

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *