Czy platforma mediów społecznościowych X zarabia dla wszystkich? – Wiadomości techniczne z ostatniej chwili

Podczas spotkania z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu Musk powiedział, że jedynym sposobem zwalczania fałszywych kont jest system płatności.

„Zamierzamy pobierać niewielką miesięczną opłatę za korzystanie z systemu” – poinformowali dyrektorzy Tesli i SpaceX, według raportu CNBC. Spółka nie odpowiedziała jednak na prośby o podanie szczegółów w tej sprawie.

Nie jest jasne, czy jest to jedynie komentarz, czy sygnał o konkretnych planach, które nie zostały jeszcze ogłoszone.

Zachęta za premię X

Musk od dawna wychwala swoje rozwiązanie polegające na usuwaniu botów i fałszywych kont na platformie mediów społecznościowych poprzez pobieranie opłat za weryfikację.

Od czasu przejęcia Twittera w zeszłym roku próbuje on zachęcać użytkowników do płacenia za ulepszoną usługę, obecnie nazywaną X Premium.

Osiągnięto to poprzez zaoferowanie płatnym subskrybentom dodatkowych funkcji, takich jak dłuższe posty i większa widoczność na platformie.

Jednak użytkownicy mogą obecnie korzystać z X za darmo.

Chociaż firma ma wyraźny interes finansowy w pobieraniu opłat od użytkowników, Musk upiera się, że płacenie ludziom za usługi ma na celu walkę z botami.

X Premium kosztuje obecnie w USA 8 dolarów miesięcznie. Cena różni się w zależności od kraju, w którym znajduje się abonent.

Na przykład w Turcji miesięczna cena wynosi 150 TL, a roczna cena to 1569,99 TL.

READ  Technologia, która sprawia, że ​​naprawdę czujesz uderzenie, jakie dostajesz w grze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *