Cyfrowy czujnik mierzy zawartość wody w glebie

Cyfryzacja w rolnictwie postępuje pełną parą, obejmując nawadnianie za pomocą dronów, aplikacje do prognozowania pogody i aplikacje do obliczania wydajności. Chociaż w ostatnich latach technologie 5G wysunęły się na pierwszy plan w branży, sztuczna inteligencja zaczęła oczywiście zajmować swoje miejsce w systemach produkcji rolnej. Technologie rolnicze skupiają się zasadniczo na zwiększaniu produktywności i efektywnym wykorzystaniu zasobów. Start-upy i firmy technologiczne działające w branży już przygotowują się na stawienie czoła suszy, której świat oczekuje z powodu globalnego ocieplenia.

Dlatego priorytetem jest zmniejszenie zużycia wody i zapewnienie maksymalnej wydajności. W ostatnim czasie na stacjach rolniczych zainstalowano technologie cyfrowe i czujniki. W całym kraju coraz popularniejsze stają się czujniki wbudowane w glebę, które mierzą wilgotność gleby i raportują ją producentowi. Oblicza nawet szacunkową wielkość produkcji na ten rok. Rolnicy nie dostarczają wody zgodnie ze swoimi preferencjami. Systemy nawadniające dostosowane do zapotrzebowania również w naturalny sposób zapewniają oszczędności. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kamery dostarczające natychmiastowe dane i umożliwiające skanowanie dużych obszarów za pomocą technologii 5G.

Zaawansowane technologicznie kamery terenowe wykrywają choroby i szkodniki na produktach. Informacje zawarte w tym miejscu są natychmiast udostępniane rolnikom. W pierwszym etapie zapobiega się ewentualnemu atakowi owadów. Naturalne warunki produkcji w rolnictwie ulegną poprawie, ponieważ nie będą stosowane niepotrzebne pestycydy. Dzięki tym systemom stworzono bazę danych o stanie upraw. Hodowcy nie nawożą ani nie opryskują tak dużo, jak by chcieli.

Firmy takie jak Vodafone stworzyły bazę danych z technologiami 5G i udostępniły ją Ministerstwu Rolnictwa i Leśnictwa. Z kolei Vodafone opublikował w ostatnich tygodniach „Raport dotyczący polityki ekologicznej transformacji cyfrowej Vodafone”, skupiający się na transformacji cyfrowej Turcji. W związku z tym dzięki zastosowaniu cyfrowych rozwiązań energetycznych wspierających zieloną transformację cyfrową w całej Turcji można zmniejszyć o ponad 21 miliardów TL oszczędności energii elektrycznej i ponad 3 miliony ton emisji dwutlenku węgla. Wykorzystując cyfrowe produkty rolne, PKB kraju można zwiększyć o ponad 36 miliardów TL. W zakresie monitorowania i prognozowania w czasie rzeczywistym, dzięki rozwiązaniu Vodafone Digital Agriculture Solution, można osiągnąć do 40 procent oszczędności energii i wody wykorzystywanej w produkcji oraz do 30 procent pestycydów i nawozów.

READ  W targach startupów i technologii Vivatech wzięło udział 10 przedsiębiorców z Turcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *