Aktualizacja Tamar Hamlin: nie śpi i trzyma się za ręce z rodziną, agent mówi CNN kilka dni po zawale serca w meczu NFLCNN

Gracz Buffalo Billsa Tamara Hamlin Cincinnati nie śpi w szpitalu, powiedział jego agent i kolega z drużyny w czwartek rano. Natychmiastowa ulga i szczęście od kibiców z całego kraju trzy dni po sportowym ataku serca 24-latka.

Hamlin, nieświadomy Nie spał i trzymał się za ręce z rodziną w szpitalu, kiedy został przyjęty, jego agent Ron Butler powiedział CNN.

„Nasz chłopiec ma się świetnie, jest przytomny i wykazuje oznaki poprawy. Dzięki Bogu” – powiedział Cornerback Bills, Kyre Elam, jeden z kolegów z drużyny Hamlina. Tweetowane Czwartkowy poranek.

Śledź aktualizacje na żywo

Hamlin wykazał „znaczącą poprawę” w ciągu ostatnich 24 godzin, a „jego stan neurologiczny i funkcje wydają się być nienaruszone” – powiedział wiceprezes ds. operacji klinicznych UC Health, dr Timothy Pritz, na konferencji prasowej w czwartkowe popołudnie.

Jednak Hamlin pozostaje bardzo chory i przebywa na oddziale intensywnej terapii w Centrum Medycznym Uniwersytetu Cincinnati, powiedział Pritz.

„Wciąż ma znaczny postęp do zrobienia, ale oznacza to dobry zwrot w jego obecnej opiece” – powiedział Britts.

Przesłanie jest przekonujące Tweety z Uroczystość Od graczy z NFL i nie tylko, w tym prezydenta Joe Bidena Opublikowany W tym dniu Świergot: „Wspaniała wiadomość. Tamar, jak powiedziałem wczoraj twojej mamie i tacie, Jill i ja – w całej Ameryce – modlimy się za ciebie i twoją rodzinę.

Dalsze szczegóły dotyczące stanu Hamlina i tego, jak udowodnił, że jest zdrowy neurologicznie, nie zostały natychmiast ujawnione przez zespół, ponieważ kibice w całym kraju czekają na aktualizacje jego zdrowia, a gracze NFL rozważają emocjonalny powrót na boisko w ten weekend. Szpital odmówił komentarza.

Hamlin załamał się w pierwszej kwarcie poniedziałkowego meczu Bills przeciwko gospodarzowi Cincinnati Bengals, szokując wypełniony stadion i powodując przełożenie meczu – rzadkie posunięcie w lidze, w której z natury brutalna gra zwykle jest wznawiana. Urazy na boisku. Nie podjęto decyzji o wznowieniu tych zawodów – z Bengals przegrywającymi 7-3 – powiedział rzecznik NFL Brian McCarthy w czwartek CNN, podczas gdy wszystkie 32 drużyny przygotowują się do ostatnich zaplanowanych meczów sezonu regularnego w tę sobotę i niedzielę.

Zanim w czwartek pojawiły się wieści, że Hamlin nie śpi, niektórzy w lidze najwyraźniej oceniali swoją gotowość do gry w ten weekend. Nadal nie jest jasne, co spowodowało Hamlina zawał sercaA NFL zbada, co do tego doprowadziło, powiedział w środę jej główny lekarz, dr Alan Sills.

Rozgrywający Bengals Joe Burrow „chce zagrać” w niedzielny mecz Bengals-Ravens, ale inni nie mogą, powiedział dziennikarzom w środę.

„Gdybyś głosował w szatni, jestem pewien, że byłby to głos mieszany” – powiedział Burrow. „Osobiście uważam, że ciężko jest grać… powrót do normalności tak szybko, jak to możliwe, to sposób, w jaki osobiście radzę sobie z takimi rzeczami. Ale… każdy ma inny sposób radzenia sobie z tym.

Rachunki zaplanowano gościć Patriotów w niedzielę W środę wrócił do pracy Spotkania i pierwszy trening w tygodniu odbędą się w czwartek. Gracze – już motający z zeszłego roku Masowe strzelaniny na tle rasistowskim I najnowsze Śmiertelna śnieżyca W ICH RODZINNYM MIEŚCIE — ojciec Hamlina, Mario Hamlin, rozmawiał przez Zoom z zespołem w środę i był podekscytowany i wzruszony, gdy powiedział, że jego syn robi postępy, powiedział CNN źródło w organizacji Bills.

The Bills planują zorganizować pierwszą konferencję prasową od czasu kontuzji Hamlina w czwartkowe popołudnie, donosi źródło Kai Wire z CNN.

Niektóre mecze z tego weekendu – być może przełożony mecz Bills-Bengals, jeśli kiedykolwiek się odbędzie – będą miały wpływ na zbliżające się play-offy NFL. Zwłaszcza, że ​​Bills (12-3) i Bengals (11-4) zajęli już miejsca w play-offach. Żarty dla wyższych nasion w Konferencji Futbolu Amerykańskiego.

Od czasu hospitalizacji Hamlin otrzymał ogólnokrajowe wsparcie od fanów i graczy różnych dyscyplin sportowych, w tym darowiznę w wysokości ponad 7 milionów dolarów na zbiórkę zabawek jego fundacji. GoFundMe Od czwartku rano. Wielu sportowców to numer Hamlina. 3 lub w jego koszulce, podczas gdy drużyny uhonorowały go wiadomościami Jumbotron i pokazami świetlnymi na swoich stadionach.

Na około sześć minut przed końcem pierwszej kwarty poniedziałkowego meczu Hamlin upadł wkrótce po uderzeniu przez odbierającego Bengals, który minął Hamlina, gdy ten zbliżał się do ataku. Hamlin wstał, wciąż przekręcając słuchawkę na ziemię – ale w ciągu kilku sekund upadł i leżał bez ruchu.

Jego tętno zostało przywrócone na boisku, powiedział Bills powiedziałZszokowani i wzruszeni zawodnicy i kibice patrzyli, zanim został zabrany ze stadionu karetką.

Hamlin nie tylko był nieprzytomny, ale był podłączony do respiratora i został „przewrócony żołądkiem” w szpitalu. Pomaga przezwyciężyć pewne trudności Jej płuca zostały uszkodzone, powiedział we wtorek jej wujek Dorian Glenn CNN. Szczegóły dotyczące tego, co spowodowało płuca Hamlina, nie były dostępne.

Wśród tych, którzy po meczu zostali przewiezieni do szpitala w Cincinnati, był jeden z przyjaciół Hamlina z dzieciństwa, Rodney Thomas II, który chronił Indianapolis Colts. Powiedział, że Thomas odwiedził Hamlina nieprzytomnego i zaintubowanego w tym tygodniu.

„Nie mam wątpliwości”, że Hamlin wyzdrowieje, powiedział Thomas dziennikarzom w środę.

„Wiedziałem, że mnie słyszy”, powiedział Thomas, który wziął Hamlina za rękę. „Nieważne, że mnie nie zapyta. Powiedziałem, co miałem do powiedzenia”.

„Zasadniczo (powiedziałem) kocham go, mam go, zobaczę go za chwilę” – powiedział Thomas w „CNN This Morning” w czwartek, kiedy rozeszła się wiadomość, że Hamlin się obudził.

Hamlin i Thomas, którzy byli bliskimi przyjaciółmi jako koledzy z liceum w Pittsburghu, rozmawiali w poniedziałek przed upadkiem Hamlina. Thomas powiedział w środę, że widok swojego przyjaciela po incydencie na meczu „uspokaja mnie”. „Dzięki temu podróż do domu była o wiele prostsza. Mogę iść do domu i wiedzieć, że będzie hetero. Mam go. Wszyscy go dostaliśmy. Wszyscy są za nim.

Patrząc w przyszłość na weekendowe mecze, Thomas, którego Colts gości w niedzielę Teksańczyków, powiedział, że każda drużyna „musi mieć nadzieję, że niezależnie od tego, czy gra, czy nie, wszyscy podejmują najlepszą decyzję”.

„Jeśli chodzi o graczy… ogólnie na świecie, wszyscy jesteśmy teraz w jednym uderzeniu serca… wszyscy czekają, aż Damar będzie zdrowy” – powiedział Thomas w czwartek CNN.

Sills, główny oficer medyczny NFL, w środę odniósł się do teorii, że zatrzymanie akcji serca Hamlina mogło być spowodowane przez commotiocardis, poważny wstrząs klatki piersiowej, który zakłóca ładunek elektryczny serca, powodując niebezpieczne migotanie.

„To właściwy cios we właściwe miejsce w klatce piersiowej z odpowiednią siłą we właściwym czasie w tym cyklu serca” – powiedział podczas rozmowy telefonicznej z dziennikarzami w środę. „Tak więc wiele rzeczy musi się ułożyć, aby tak się stało” – powiedział, podkreślając, że chociaż jest to możliwe, śledczy rozważą wszystkie opcje.

Sills powiedział, że za każdym razem, gdy zawodnik jest usuwany z boiska, NFL i jego eksperci medyczni przeprowadzają szczegółową analizę tego, co się stało. Badają również rolę odgrywaną przez sprzęt bezpieczeństwa, powiedział.

W niektórych przypadkach zespół medyczny nie może ustalić, co jest przyczyną problemu, powiedział Sills.

Sills przypisał „transformacyjną reakcję” personelu medycznego, kiedy Hamlin upadł, „60-minutowemu spotkaniu” odbywającemu się między zespołami medycznymi a przedstawicielami NFL przed każdym meczem. Podczas spotkania zespoły identyfikują lokalizację sprzętu medycznego i pobliskie ośrodki medyczne oraz ustalają hierarchię dowodzenia na wypadek sytuacji awaryjnej, w tym zatrzymania krążenia.

Upadek Hamlina to ostatnia z serii niedawnych tragedii, które dotknęły społeczność Buffalo i jej ukochaną drużynę piłkarską. Masowe strzelaniny na tle rasistowskim i A Historyczna zamieć Zostawił to Zginęło co najmniej 41 osób w hrabstwie Erie w stanie Nowy Jork.

Wysoki urzędnik w organizacji Bills powiedział Coy Wire z CNN, że zalali się łzami i szlochali po wtorkowych całodniowych spotkaniach.

Seria ciężkich ciosów dla Buffalo nawarstwiła się emocjonalnie w firmie, a zespół starał się pozostać silny dla miasta, podało źródło.

Napastnik hokejowy Buffalo Sabres, Tage Thompson, wystąpił we wtorek wieczorem jako „blask nadziei” w czasie, gdy drużyna potrzebowała inspiracji, podało źródło.

Koszulka Hamlina nr. 3 był powracającym tematem w całej grze rozegranej 3 stycznia. Trzy gole Thompsona w dogrywce dały Sabres zwycięstwo. To był trzeci hat-trick Thompsona w sezonie, a jego trzeci gol padł przypadkiem w trzeciej minucie dogrywki.

Sabres nosili także przed meczem koszulki „Love for 3” na cześć Hamlina.

Korekta: We wcześniejszej wersji tej historii błędnie zapisano imię agenta Hamlina, Rona Butlera.

READ  Kanye West sampluje wirusowy moment „Zrobiliśmy to, Joe” Kamali Harris podczas występu Donda 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.