Menu
Wyjątkowa integracja bydgoskich seniorów z okazji Europejskiego Dnia Seniora

Fot. Wojtek Holc / Piccolo Studio Fot. Wojtek Holc / Piccolo Studio
Kliknij, aby polubić Senioralna.TV na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora w kinoteatrze Adria odbył się w sobotę, 21 października, spektakl pt. „Tribute to the Beatles”. Okazją ku temu była 55. rocznica pierwszego publicznego występu zespołu „The Beatles”. W ten sposób zespół „Żuki” uczcił również 30-lecie swojego istnienia.

W widowisku poza muzykami Żuków wystąpił Teatr Tańca „Brax” z Pałacu Młodzieży oraz Teatr Witryna. Spektakl był połączeniem różnych form artystycznej ekspresji począwszy od teatru, tańca i muzyki poprzez plastykę, multimedia i słowną narrację. Dla seniorów była to wyjątkowa okazja do posłuchania muzyki swojej młodości w znakomitej aranżacji. Po dwóch godzinach spędzonych przy najbardziej znanych przebojach Wielkiej Czwórki z Liverpoolu cała sala zatańczyła twista. Po koncercie, w sąsiedniej sali, seniorzy z bydgoskich uniwersytetów integrowali się na parkiecie przy muzyce w wykonaniu Joachima Perlika.

- Europejski Dzień Seniora był okazją, aby bydgoscy seniorzy czuli się docenieni. Żeby wyszli z domu i przypomnieli sobie lata młodości. Była to również okazja do posłuchania dobrej muzyki oraz do tańców na parkiecie, które seniorzy bardzo lubią - podsumowała wydarzenie Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.