Menu
Zmarł Witold Pyrkosz. Miał 90 lat. Obejrzyj ostatni wywiad z aktorem [wideo]

Kliknij, aby polubić Senioralna.TV na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

W wieku 90 lat zmarł Witold Pyrkosz - aktor teatralny, filmowy i serialowy. W ostatnich latach grał przede wszystkim w serialu TVP2 „M jak miłość”, a wcześniej m.in. w „Janosiku”, „Alternatywy 4” i „Vabank”.

O śmierci Witolda Pyrkosza poinformowano na facebookowym fanpage’u „M jak miłość”. - Odszedł cudowny człowiek, nasz wspaniały mistrz i wielki przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy - napisano.
W „M jak miłość” Pyrkosz grał od startu serialu w 2000 roku. Wcielał się w rolę Lucjana Mostowiaka. Wcześniej pamiętne role stworzył w serialach „Janosik” (zagrał Jędrka Pyzdrę) i „Alternatywy 4” (wcielił się w Józefa Balcerka). Witold Pyrkosz wystąpił w kilkudziesięciu filmach, m.in. „Mecie” Antoniego Krauzego, „Vabank” i „Vabank II, czyli riposta” Juliusza Machulskiego. W 2005 roku otrzymał Telekamerę dla najlepszego aktora, a w 2007 roku - Złote Spinki w plebiscycie Telekamery za całokształt pracy artystycznej. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie, zadebiutował w 1955 roku w przedstawieniu Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Był związany z wieloma teatrami, m.in. Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem Rozmaitości i Teatrem Narodowym w Warszawie. 24 grudnia ub.r. Witold Pyrkosz skończył 90 lat, z tej okazji udzielił wywiadu stacji Nowa TV.Witold Pyrkosz (ur. 24 grudnia 1926 w Krasnymstawie, zm. 22 kwietnia 2017) – polski aktor teatralny i filmowy.