Menu
Za co seniorzy kochają Nałęczów?

Ławeczka Bolesława Prusa w Nałęczowie Ławeczka Bolesława Prusa w Nałęczowie
Kliknij, aby polubić Senioralna.TV na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Nałęczów to niewielkie, ale urokliwe miasto w województwie lubelskim. Leży w atrakcyjnym trójkącie turystycznym Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Osoby odwiedzjące to miasto znajdą spokój, wytchnienie i ratunek dla zdrowia, gdyż Nałęczów słynie przede wszystkim z uzdrowisk kardiologicznych.

Początki miejscowości sięgają VIII wieku, jednak dopiero w XVIII wieku, kiedy to Stanisław Małachowski kupił posiadłość i nadał miejscowości nazwę Nałęczów miasto zaczęło rozkwitać. A dzięki Uzdrowisku, które powstało w 1878 roku i znanym polskim pisarzom, którzy ratowali tu swoje zdrowie, miasto stało się rozpoznawalne na turystycznej mapie kraju.
Stanisław Małachowski nadał miastu nie tylko nową nazwę, ale stworzył również jej turystyczną wizytówkę, jaką jest Park Zdrojowy. Malownicze alejki i ścieżki, liczne i wielowiekowe nasadzenia, urokliwa rzeczka Bochotniczanka, która spiętrzona śluzą pozwala na relaks nad owalnym stawem sprawiają, że kuracjusze i turyści chętnie wracają do Nałęczowa. To nieopodal od parku położony jest Pałac Nałęczów, który otwiera się na kuracjuszy z całej Polski, którzy szukają wytchnienia. To tutaj dla blisko 90 seniorów znajdzie się miejsce, aby godnie i w komfortowych warunkach spędzać jesień życia. Obiekt położony jest nieopodal wspomnianego parku w którym znajdziemy liczne gatunki drzew i roślin, a te najbardziej egzotyczne rosną w Palmiarni, w której również możemy skorzystać ze źródełka wody mineralnej.

Wnętrza Pałacu Nałęczów, które otwarte są na seniorów z całej Polski
Bolesław Prus nie był jedynym znanym pisarzem, który pokochał Nałęczów. W 1905 roku Stefana Żeromski kazał wybudować tu sobie drewnianą pracownię w stylu zakopiańskim. Co ciekawe fundusze na budowę letniej rezydencji pochodziły z honorarium, jakie Żeromski otrzymał za „Popioły”. W jego nałęczowskiej pracowni powstawały liczne, kolejne powieści mistrza. Od 1928 roku w rezydencji mieści się Muzeum.

To nie wszystko co kryje Nałęczów i jego okolice. Pałac Nałęczów dla swoich kuracjuszy organizuje spotkania oraz wycieczki, które odrywają przed uczestnikami nowe nieznane fakty na temat tego wyjątkowego regionu.A Ty kiedy ostatnio odwiedziłeś Nałęczów? 
Poznaj ofertę turnusów w Pałacu Nałęczów