Menu
Modna Pani w starszym wieku

Kliknij, aby polubić Senioralna.TV na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Świat idzie na przód, moda zmienia się co chwilę. Jednak warto sobie uzmysłowić, że dojrzały wiek nie jest powodem by Twoją szafę wypełniały bezkształtne ubrania w nieciekawych kolorach, smutne buty i nudne dodatki. Wręcz przeciwnie! Ryzykuj, zaskakuj, kolory nie tylko dodają nam uroku ale i działają na nasze samopoczucie. Zatem jak być modną?

Kobietą jesteśmy zawszenie zależnie od wieku, statusu, ilości pieniędzy. Kobiecość nie ma granic. Zawsze warto dbać o swój wygląd, przez co będziemy czuć się znacznie lepiej. Warto interesować się pewnymi zasadami i korzystać z dobrych rad w zakresie doboru odpowiednich dla nas ubrań i dodatków. Każda z nas jest inna, ma inne proporcje – jednak każda może wyglądać świetnie i tak się czuć w swoich ubraniach.

Na co należy zwrócić uwagę?
Przede wszystkim na wybór ubrań z tkanin o dobrej jakości. Możemy wybierać oczywiście te gorszej jakości, jednak koniec końców okaże się, że wydałyśmy więcej na sprane i powyciągane rzeczy, niż byśmy zainwestowały w jedną lub dwie rzeczy porządnej jakości.
W szafie powinny znajdować się materiały naturalne – bawełna, len, wełna. Ubrania ze sztucznych tkanin mają wiele wad – źle układają się na sylwetce, eksponując niedoskonałości; muszą być częściej zmieniane i prane, bo – co oczywiste – szybciej się w nich pocimy, prędzej tracą fason. Dobrej jakości stroje z bawełny może i wymagają bardziej pracochłonnego prasowania, ale naturalnie i delikatnie opatulają sylwetkę. Skóra może oddychać, a materiał delikatnie się rozciąga, dopasowuje do figury.

W szafie każdej pani 50+ powinno się znaleźć po kilka zestawów na różne okazje. O klasie i fasonie kobiety świadczy m.in. spójna stylizacja. Dla seniorek godne polecenia są klasyczne zestawy. Zawsze modna jest biel, beże, granat (unikajmy czerni). Można pokusić się o kreację w bardziej zdecydowanym kolorze, wtedy jednak dodatki muszą już być bardzo stonowane. Współczesne media coraz częściej inwestują w pokazanie seniorkom, że wciąż są kobietami atrakcyjnymi, tylko ich piękno trzeba wydobyć i odpowiednio wyeksponować, unikając „wpadek” z krojami, materiałami czy kolorami. Z drugiej strony to także informacja dla świata, że kobiety od pięćdziesiątki wzwyż to nie „babcie” czy jeszcze gorzej – „staruszki” – tylko wartościowe, atrakcyjne kobiety, znające swoje atuty. Postarajmy się więc o pewne wyzwolenie ze schematów i potraktujmy plus przy określaniu swojego wieku jako pozytywny dodatek. Internet może okazać się kopalnią wiedzy w takich sytuacjach. Warto w nim poszukiwać swoich inspiracji i pokazywać je innym.