Menu
Seniorzy z Łomży domagają się oddziału geriatrycznego

Kliknij, aby polubić Senioralna.TV na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Ponad 2 tys. podpisów pod apelem do władz województwa podlaskiego o utworzenie w Łomży szpitalnego oddziału geriatrycznego zebrał Związek Emerytów i Rencistów w Łomży.

- To trochę jak kwadratura koła - podsumowuje dotychczasowe starania o utworzenie oddziału geriatrycznego Jan Lisiecki, honorowy prezes Związku Emerytów i Rencistów w Łomży. – Kiedy zwracamy się o lekarza geriatrę, to pada pytanie, czy mamy oddział. A oddziału nie ma. Jeśli chcielibyśmy utworzyć oddział, to pada pytanie, czy jest lekarz.

Związek od dwóch lat zabiega o utworzenie w szpitalu wojewódzkim oddziału geriatrycznego. Wysyłał pisma do władz województwa, ministerstwa zdrowia, konsultantów wojewódzkich i krajowych. Wszyscy popierają te starania, ale Narodowy Fundusz Zdrowia w Białymstoku mówi „nie”. Bowiem nie ma pieniędzy na oddział w Łomży. Dlatego proponował, żeby utworzyć pododdział na oddziale chorób wewnętrznych. Takim rozwiązaniem nie jest jednak zainteresowany szpital.

- Tworząc nowy zakres świadczeń spodziewalibyśmy się odrębnego finansowania, a nie w ramach obecnego finansowania – tłumaczy Hanna Majewska-Dąbrowska, zastępca dyrektora szpitala. – To nie jest zgodne z planem rozwoju szpitala. Owszem. Jesteśmy zainteresowani tworzeniem nowych oddziałów, ale chcielibyśmy, żeby po utworzeniu nowej działalności na jej działalność były przeznaczone dodatkowe środki na ich funkcjonowanie.

więcej na stronie naszalomza.pl