Menu
Zielonogórska konferencja

Kliknij, aby polubić Senioralna.TV na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Tematem konferencji był "Współczesny regionalizm. Pomiędzy tradycją, a nowoczesnością”.

Tematem konferencji był "Współczesny regionalizm. Pomiędzy tradycją, a nowoczesnością”.

Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku był organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Współczesny regionalizm. Pomiędzy tradycją , a nowoczesnością”, która została zorganizowana z okazji Jubileuszu 20 – lecia przypadającego w roku UTW.

Celem konferencji była konsolidacja środowiska UTW w Polsce, promowanie działań na rzecz społeczności lokalnej, a w szczególności aktywności i wolontariatu osób starszych oraz współpracy międzypokoleniowej.

Konferencja zielonogórska była niezwykła z uwagi na fakt, że referaty naukowe były potwierdzone działalnością UTW. Współgrało to również z regionalnym świętem winobrania.

Na konferencję przyjechało 250 delegatów reprezentujących 114 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski. Województwo Kujawsko-Pomorskie reprezentowane było przez 10 osób. Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku czcił obchody swojego Jubileuszu 20-lecia istnienia. Podczas konferencji zainaugurowano kolejny rok akademicki 2012/2013. Honorowy patronat objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, Elżbieta Polak wspólnie z Prezydentem Zielonej Góry, Januszem Kubickim i JM Rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego Tadeuszem Kuczyńskim.

- Mnie najbardziej zainteresował wykład pt. "Małe ojczyzny w twórczości literackiej i pamiętnikarskiej słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku" przygotowany przez mgr Barbarę Konarską, redaktor naczelną pisma „ZUTW INSPIRACJE” . Uroczystość uświetnił występ chóru ZUTW, z repertuarem piosenek o Zielonej Górze i tradycji winobraniadodaje Bożena Dymkowska ze Szczecina.

-W panelach tematycznych mogliśmy wysłuchać między innymi wykładu Krystyny Lewkowicz z Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Prelegentka zapoznała słuchaczy z bieżącą problematyką UTW. Z kolei prawnik i dziennikarz, mgr Elżbieta Banasiak radziła jak postępować w trudnych sytuacjach życiowych bez pomocy prawnika dzieli się swoimi wrażeniami Katarzyna Pałasz z Inowrocławia.